Városlista
2025. május 9, péntek - Gergely

Hírek

2012. Május 21. 10:57, hétfő | Helyi
Forrás: OnlinePécs

Színház az egész világ, de főleg Pécs! - POSzt, első nap

Színház az egész világ, de főleg Pécs! - POSzt, első nap

Már nincs egészen három hét az egész várost felforgató színházi találkozó kezdetéig. Nézzük csak, mi is vár ránk június 7-étől?

A 2012-es POSzT egy zenés felvonulással veszi kezdetét: az 50 éves Bóbita Bábszínház és a Pécsi Ércbányász Koncert-fúvószenekar zeneszóval kísérve veszi majd birtokba a Színház teret, ahol a helyi és országos hatalom képviseletében 
a fesztivált köszönti Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata
 és az Emberi Erőforrások Minisztériuma
. A POSzT-ot Cserhalmi György Kossuth díjas színész fogja megnyitni, aki egyben a fesztivál díszvendége is.

Már a megnyitó estéjén olyan örök klasszikusok szórakoztatják a nagyérdeműt, mint az Értelem és érzelem, amelnyek ezúttal egy igazán rendhagyó, "filmszerű" változata kerül a pécsi Nagyszínház színpadára.

Ugyanezen a naponk, tehát június 7-e csütörtökön megnyitja a kapuit a Király u. 9. is, ami évtizedeken keresztül adott otthont a Kilenc Király Gyermekkönyvtárnak. Az intézmény felújítva, Belvárosi Könyvtár elnevezéssel újra várja könyvszerető látogatóit. A POSzT alatt a könyvtár és terei naponta „király” programokkal várják a látogatókat. A Király utca 9. környékének hangulata a Pannon Klassz Közösség Kulturális Klaszter és a Flaszter Társulat meglepetés-akciói nyomán időnként átalakul majd.

A Kamaraszínházban a Koccanás című előadást lehet megtekinteni, a Széchenyi téren pedig a Magyar Teátrum Sátornál lehet egy izgalmas estét eltölteni, Balázs Csongor zenéjét hallgatva és a fényjátékban gyönyörködve.

És mindez még csak az első nap!

Címkék: pécs, POSZT, színház

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Május 08. 19:53, csütörtök | Életmód

Robert Prevost amerikai bíboros az új katolikus egyházfő

Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog uralkodni.

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Életmód

Rekordméretű élelmiszergyűjtés a rászorulókért

Sosem zajlott még egyszerre annyi helyen élelmiszergyűjtés Magyarországon, mint az előttünk álló hétvégén.